Tesla wbiła się w naczepę ciężarówki. Kierowca za bardzo zaufał technologii [WIDEO]

Tesla i jej samochody, pomimo zapewnień producentów o zaawansowaniu technologicznym trybu autopilot, co chwilę zalicza wpadki. Ze świata napływa coraz więcej wiadomości o wypadkach powodowanych przez defekty w systemie autonomicznej jazdy. Tym razem do groźnego zdarzenia doszło na Tajwanie. Wszystko zarejestrowała kamera.

Technologia autonomicznych pojazdów jest jeszcze w powijakach. Udowadnia to ilość wypadków, które dotyczą tego typu pojazdów. Mimo intensywnych prac i dopuszczeniu do ruchu drogowego samoprowadzących systemów są one dalekie od doskonałości.

  1. Cysterna wjechała w tłum protestujących. Kierowca został dotkliwie pobity, przerażające nagranie [WIDEO]
  2. Niemcy wprowadzają wysokie mandaty, nowe przepisy wejdą w lipcu. Kierowcy będą musieli zmienić nawyki

Tesla wjechała w ciężarówkę

Na autostradzie w Tajwanie doszło do wypadku, w wyniku którego samochód ciężarowy przewrócił się na bok blokując jeden z pasów ruchu. Do zdarzenia doszło 1 czerwca o 6:44 lokalnego czasu, gdy poruszający się autem Tesla 3 mężczyzna za bardzo zaufał technologii. Na nagraniu wyraźnie widać, jak nadjeżdżające z tego samego kierunku białe auto kompletnie nie reaguje na zagrożenie i wjeżdża ze sporą prędkością w naczepę uszkodzonego auta. “Inteligentny” samochód dosłownie wbił się w jej dach.

 

Ujęcie z innej kamery:

To nie pierwszy tego typu wypadek

Opisane powyżej zdarzenie nie jest odosobnionym przypadkiem. Jak podaje moto.rp.pl, podobne zdarzenie miało miejsce np. 29 grudnia 209 roku w Los Angeles. Wtedy wypadek zakończył się śmiercią kierowcy i pasażera. Dochodzenie wykazało, że Tesla Model S miała w chwili wypadku aktywny tryb autopilota. Należy podkreślić, że żadne państwo na świecie nie dopuszcza używania tego trybu w swoim kodeksie drogowym. Sam producent zaznacza, że nawet w przypadku aktywnego trybu autonomicznej jazdy cały czas należy monitorować sytuację na drodze. W przeciwnym razie może dojść do tragedii.

Przeczytaj również:

  1. Porażający wypadek, bus najechał na ciężarówkę. Belki wbiły się w samochód
  2. Pilne zmiany w przepisach. Miały ułatwić życie, ale jest jeden haczyk
  3. Transport tonie w długach? “Puls Biznesu”: Co jedenasty przewoźnik zalega z wypłatami
  4. Przez 12 lat jeździł bez uprawnień. Kierowca samochodu ciężarowego nie widział w tym nic złego
  5. Wybuch gazu w kabinie ciężarówki. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala
  6. Firma transportowa słono zapłaci za lekceważenie prawa. Rekordowa kara

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *