Obywatelskie zatrzymanie kierowcy. Miał 2,5 promila i pędził ciężarówką [WIDEO]

Obywatelskie zatrzymanie w okolicach Iławy. Mogło dojść do tragedii, jednak interwencja kierowców pozwoliła zachować bezpieczeństwo na drodze. Jeden z uczestników ruchu zauważył, że jadący przed nim ciężarówką mężczyzna jest ewidentnie pod wpływem alkoholu. Wielokrotnie przekraczał oś jezdni, a naczepa samochodu ciężarowego niemal wypadała na pobocze, wszystko zarejestrowała kamera.

Dzięki czujności  kierowców udało się powstrzymać truckersa od dalszej jazdy. Sytuacja miała miejsce na początku maja w województwie warmińsko-mazurskim na drodze Kisielice – Iława.

  1. Kierowca busa wpadł podczas kontroli. Był poszukiwany przez policję
  2. Wybuch gazu w kabinie ciężarówki. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy

Jadący za pijanym szoferem kierowca był zaniepokojony niebezpieczną sytuacją, ponieważ ciężarówka przed nim kilka razy niemal wypadła z trasy. Jadący z naprzeciwka kierowcy zjeżdżali na pobocze żeby uniknąć czołowego zderzenia.  O sytuacji zawiadomił iławską policję, która natychmiast wysłała we wskazanym kierunku patrol.

Został przekazany policji

Gdy patrol policji pojechał we wskazanym kierunku okazało się, że inni uczestnicy ruchu zatrzymali kierowce ciężarówki i odebrali mu kluczyki. W związku z tym  został przekazany funkcjonariuszom. Teraz może spodziewać się poważnych konsekwencji, gdyż materiał wideo, na którym widać jego szaleńczą jazdę przekazano policji. Takie zachowanie z pewnością nie pozostanie bez konsekwencji, poza odebraniem mu prawa jazdy grozi mu kara pozbawienia wolności. O dalszym losie mieszkańca powiatu inowrocławskiego zadecyduje sąd.

Policja apeluje

Sytuacja przedstawiona w artykule pokazuje, że interwencja innych uczestników i powstrzymanie nietrzeźwego od dalszej jazdy może uratować czyjeś zdrowie i życie. Każdy może anonimowo pod numerem telefonu 112  powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niebezpieczeństwie, dlatego zawsze warto reagować na tego typu sytuacje.

Przeczytaj również:

  1. Kierowca zawodowy został zwolniony, skandaliczne zachowanie. Z zemsty staranował samochód szefa
  2. Niezwykły motocykl, który wygląda jak ciężarówka. Będziecie zaskoczeni
  3. Nowe Miejsce Obsługi Podróżnych na trasie S6 już otwarte. W planach jest jeszcze budowa stacji benzynowej i restauracji
  4. Przegapił zjazd i cofał swoją ciężarówką 2 kilometry na autostradzie. Zatrzymał go patrol ITD
  5. Kierowca ciężarówki nie spał ponad dobę i prowadził pojazd. Policja ukarała go kolosalnym mandatem
  6. Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *