Oczyma Podwójnej, czyli para, którą połączyła miłość do ciężarówek. Niesamowita historia

Oczyma Podwójnej to idealny przykład na to, że miłość do ciężarówek potrafi nie tylko połączyć, ale również pozwala na wspólną pracę i spędzanie razem czasu. Coraz częściej słychać o parach jeżdżących w tzw. podwójnej obsadzie. Jedną z nich jest Angelika Bednarz i Damian Kalasiński, znani szerzej, jako autorzy bloga „Oczyma podwójnej”. Dzięki swojej pracy i działalności w sieci udowadniają, że praca kierowcy wcale nie musi wiązać się z samotnością.

Angelika i Damian pochodzą z Pomorza Zachodniego. Ich znajomość zaczęła się, gdy pracowali w fabryce wiązek elektrycznych. Ona była monterem wiązek kablowych, on zajmował stanowisko operatora prasy zgniatającej. Zaprzyjaźnili się, a kontaktu ze sobą nie zerwali nawet po odejściu z pracy. Przez lata utrzymywali znajomość i mimo odległości mogli liczyć na wzajemne wsparcie. Ta historia miałaby pewnie w tym miejscu swój koniec, gdyby nie przypadek? A może przeznaczenie? Zapewne każdy nazwie to inaczej. Jednak wszyscy zgodzą się z tym, że dalsze losy Oczyma Podwójnej są nad wyraz ciekawe.

  1. Aktor stracił pracę przez epidemię, został kurierem. “Manna z nieba nie spadnie”
  2. Firma transportowa słono zapłaci za lekceważenie prawa. Rekordowa kara

Jak to się zaczęło?

Angelika wyjechała za granicę do pracy. Zarabiała m.in. jako kierowca Ubera w Holandii, Belgii i Niemczech. Praca za kierownicą zasmakowała jej do tego stopnia, że po powrocie do ojczyzny postanowiła zatrudnić się, jako kierowca busa jeżdżącego po Europie. Jej przyjaciel przekonał ją, że to zły pomysł, ponieważ w busach nie ma tachografów, przez co czas pracy pozostaje poza kontrolą. Nieuczciwi pracodawcy bardzo często to wykorzystują, eksploatując swoich pracowników do granic możliwości.

Zamiast tego zaproponował jej coś dużo bardziej szalonego – prawo jazdy na samochody ciężarowe. Bohaterka naszego artykułu nie boi się wyzwań i z entuzjazmem zrealizowała ten pomysł. Aby zdobyć większe doświadczenie za kierownicą, zatrudniła się w DPD, uczęszczając w tym samym czasie na kurs prawa jazdy kat. C. Damian, który w transporcie samochodowym pracował już od jakiegoś czasu, pokierował koleżankę do swojego szefa. Ten zgodził się dać jej szansę, mimo że miała być pierwszą kobietą zatrudnioną w jego w firmie.

Jak wyglądały początki Oczyma Podwójnej?

Początki nie były łatwe. Jej obowiązki składały się głównie z pracy fizycznej. Jeżdżąc sama, opróżniała kontenery PCK, ładowała ubrania w worki i zwoziła je do bazy. Kiedy podniosła swoje kwalifikacje do C+E, trafiła pod pieczę Damiana, który miał ją jedynie przyuczyć do wykonywania zawodu. Sprawy potoczyły się jednak inaczej, niż planowali. Gdy po raz pierwszy wyjechali na dwa tygodnie w trasę, coś między nimi zaiskrzyło. Przyjaźń przerodziła się w głębsze uczucie.

Jako para pracują już prawie dwa lata. W tym czasie zmienili pracodawcę i przeprowadzili się na Śląsk. Obecnie pracują dla Ritex Logistics. Ta historia nie miałaby oczywiście miejsca, gdyby nie zaangażowanie Damiana. Od zawsze zazdrościł swojemu szwagrowi, który jest zawodowym kierowcą. Nie wyobrażał sobie pracy za biurkiem, marząc jednocześnie o dalekich podróżach. W pewnym momencie swojego życia dokonał wyboru, który zaważył na wszystkim. Mimo protestów rodziny przerwał studia, by móc wyrobić prawo jazdy na samochody ciężarowe.

Dziś nie żałuje tej decyzji i mając ukochaną przy boku, podróżuje po całej Europie. Oboje uwielbiają zwiedzać inne kraje. Ich życiu możemy przyjrzeć się za pośrednictwem kanału na Youtube „Oczyma podwójnej”. Zakochani ukazują tam prawdziwe oblicze pracy kierowcy zawodowego w podwójnej obsadzie, ale nie tylko. Możemy również zaznajomić się ze specyfiką takiego zawodu, ale i trudnościami, jakie napotykają. Oczywiście nie brakuje też humoru i żartów „branżowych”. Subskrybuje ich już ponad 6 tys. użytkowników, a fanpage na Facebooku zrzesza 11 tys. osób. Nic dziwnego, że życie Angeliki i Damiana wzbudza takie zainteresowanie. W ogromie zniechęconych kierowców do związków Oczyma Podwójnej dają przykład tego, że się da, a żaden truckers nie musi być skazany na samotność.

Facebook Oczyma Podwójnej

Zobacz również:

  1. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń
  2. Cała prawda o katastrofie promu „MF Estonia” na Morzu Bałtyckim. Szokujące doniesienia
  3. Zdjęcie niepełnosprawnego chłopca, który nie mógł poruszać się na chodniku przez zaparkowane tam samochody obiegło Internet. Znamy apel matki
  4. Kierowca TIR-a, a upały. Jak sobie radzić?
  5. Samochód ciężarowy do 3, 5 tony a odliczenie VAT – poradnik i najważniejsze informacje

One thought on “Oczyma Podwójnej, czyli para, którą połączyła miłość do ciężarówek. Niesamowita historia

  1. Kolejni celebryci masakra brak słów . Każdy wie że nie żadna miłość do ciężarówki tylko miłość do dobrych pieniędzy czytać takich postów nie idzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *