Warszawa Zachodnia. Otwarto przetarg na przebudowę dworca

Według informacji podanych przez PKP PLK ruszył przetarg na modernizację dworca Warszawa Zachodnia. Prace będą miały związek z planowaną przebudową linii średnicowej. Remont ma rozpocząć się w przyszłym roku.

Gruntowne przemiany czekają jeden z najbardziej ruchliwych dworców kolejowych w Polsce. Jak podaje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, w ramach przebudowy stacji, Warszawa Zachodnia otrzyma nowe perony przystosowane do potrzeb osób o ograniczeniach wynikających z niepełnosprawności. Pojawią się schody ruchome oraz windy, z których skorzystają wszyscy pasażerowie. Dodatkowo powstanie nowy peron, który usytuowany będzie od strony ul. Tunelowej.

Warszawa Zachodnia – kładka dla pieszych i linia tramwajowa

Kolejną nowością będzie kładka dla pieszych. Umożliwi ona komunikację pomiędzy Wolą i Ochotą. Poważne zmiany czekają także przejście podziemne, które będzie wyższe, szersze i połączone z poczekalnią. Plany zakładają również uruchomienie nowej linii tramwajowej, która połączenie z kompleksem dworca uzyska przez budowę tunelu. Zakończenie prac przewidziano na rok 2023, a część budżetu pochodzić będzie z funduszu Unii Europejskiej.

Przeczytaj również:

1. Modernizacja kolei dla Portu Gdynia. Podpisano umowę o dofinansowanie
2. Kodeks drogowy 2019. Ważne zmiany w przepisach
3. Jak założyć firmę transportową? Przedstawiamy wytyczne, kursy i zezwolenia
4. TOP 5 najlepszych rejestratorów jazdy do 300 zł. Najpopularniejsze kamerki wśród kierowców
5. Port głębokowodny. Rosja planuje budowę w pobliżu Kaliningradu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *