Warszawa – San Francisco. LOT uruchomi nowe połączenie do USA

Niedawna decyzja rządu USA o przyjęciu Polski do programu bezwizowego otworzyła nowe możliwości dla największej rodzimej linii lotniczej. Za niespełna rok LOT uruchomi bezpośrednie połączenia na trasie Warszawa – San Francisco.

Spółka PLL LOT ogłosiła, że początkowo rejsy będą odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Przelot na trasie ponad 10 tys. km będą wykonywały samoloty Boeing 787 Dreamliner, a czas przelotu wyniesie 12 godzin. Będzie to dziewiąte połączenie lotnicze z Polski do Stanów Zjednoczonych.

Dlaczego Warszawa – San Francisco?

Wybór miejsca docelowego jest nieprzypadkowy. Jak twierdzi prezes LOT-u, Rafał Milczarski, jest to naturalny kierunek rozwoju.

To naturalny kierunek dalszego rozwoju LOT-u w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kalifornią zarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią, a San Francisco podróżuje prawie 300 tys. pasażerów – powiedział Milczarski

San Francisco to nie tylko serce amerykańskiego biznesu na zachodnim wybrzeżu, ale także miejsce o wyjątkowych walorach turystycznych. Wspomnieć tu należy znany z filmów hollywoodzkich most Golden Gate Bridge i malownicze plaże wybrzeża Pacyfiku. Nowe połączenie zostanie otwarte 5 sierpnia 2020 roku.

Przeczytaj również:

  1. LOT powiększa flotę. Trzynasty Dreamliner w barwach polskiej spółki
  2. Maszyna użytkowa. Historia pierwszej ciężarówki, koparki i ciągnika
  3. Warszawa Zachodnia. Otwarto przetarg na przebudowę dworca
  4. Oczyma Podwójnej, czyli para, którą połączyła miłość do ciężarówek. Niesamowita historia
  5. Zdjęcie niepełnosprawnego chłopca, który nie mógł poruszać się na chodniku przez zaparkowane tam samochody obiegło Internet. Znamy apel matki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *