Kierowca TIR-a, a upały. Jak sobie radzić?

Temperatura w Polsce w ostatnim czasie jest naprawdę wysoka, ale nie tylko tam. W porze letniej kierowcom TIR-ów jest wyjątkowo ciężko. Choć mogą oni skorzystać z klimatyzacji, to podczas załadunku skazani są na parzące słońce i skwar. W takich warunkach przychodzi im pracować.

Termometry przez ostatnie dni wskazywały nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Skwar dał we znaki zwierzętom, przyrodzie i ludziom. Na szczególnie ciężkie warunki mogą narzekać Ci, którym przychodzi pracować na upale, albo są wyeksponowani na słońce. Do tej grupy bezsprzecznie należą kierowcy TIR-ów. Choć większość z nich ma klimatyzację w aucie, to należy pamiętać, że warto podczas niższych temperatur na zewnątrz, skorzystać z odkręcenia szyby, gdy pojazd nie będzie już tak nagrzany.

Niestety polskie prawo nie określa maksymalnej dopuszczalnej temperatury pracy

W polskim prawie nie istnieje obostrzenie, które określi dopuszczalną maksymalną temperaturę, powyżej której nie powinno się pracować. Wyjątki to: młodociani pracownicy, którym nie powinno się umożliwiać pracy powyżej 30 stopni, kobiety w ciąży, kobiety karmiące.

Pracodawca powinien zapewnić napoje

W przypadku temperatury przekraczającej 28 stopni i w przestrzeni otwartej ponad 25 stopni pracodawca powinien zapewnić wodę, napoje czy napoje izotoniczne.

Jak się zabezpieczyć podczas upału?

Mata chłodząca

Nie istnieje nic lepszego od maty chłodzącej dla kierowcy, gdy temperatura przekracza 20 stopni. Naprawdę warto w nią zainwestować, a z pewnością sprawi ulgę nawet najmniej odpornym na upały osobom.

tir

SPRAWDŹ OFERTĘ

Wentylator samochodowy – przenośny

Wspaniałym pomysłem na ochłodzenie może być zainstalowanie kompaktowego wiatraka w aucie, ze specjalnym łączem. Można skierować go na siebie lub na wolną przestrzeń. Warto postawić na jakość, a wentylator będzie nam służył przez długi czas.

tir i upał

SPRAWDŹ OFERTĘ

Nawodnienie

Ważne jest, aby podczas tak wysokich temperatur odpowiednio się nawadniać. Bez względu na to, czy będzie to woda, czy napoje, warto pić więcej niż zazwyczaj. W upały kierowcy powinni starać się unikać spożywania napojów kofeinowych, w tym Coca-Coli. Warto pić soki, wodę, czy koktajle. Idealnym gadżetem na tę porę będzie uchwyt do napojów.

tir a upał

SPRAWDŹ OFERTĘ

Lodówka samochodowa

Praktycznie większość kabin posiada teraz lodówki samochodowe. Tym, które nie mają, albo kierowcom, którym o jedną jest za mało polecamy przenośne lodówki samochodowe. Poniższa jest dostępna w wyjątkowo przystępnej cenie, a w wysokiej jakości. Możesz kupić zawsze kilka lodów i w niej umieścić. Zimny napój z pewnością też będzie lepiej smakował w taką temperaturę.

kierowca tir

SPRAWDŹ OFERTĘ

Mokry ręcznik na kark

Śmieszne? A nie powinno, nic tak nie koi w upalne dni, jak ręcznik namoczony zimną wodą. Daj ulgę i pozwala łatwiej przetrwać najwyższe temperatury.

Prysznic turystyczny

Kolejnym pomysłem, który pomoże w upalny dzień, jest prysznic turystyczny. Pomaga on zadbać o higienę czy ochłodzić się nawet w najtrudniejszych warunkach, a jest dodatkowo stosunkowo niedrogi.

kierowca tir

SPRAWDŹ OFERTĘ

Filtr do wody z butelką

Ogromnym ułatwieniem do spożywania wody w trasie, jest filtr do wody. Możesz nalać ją z kranu, a filtr dokładnie Ci ją oczyści. Taki gadżet przyda się każdemu kierowcy.

tir

SPRAWDŹ OFERTĘ

 

Przeczytaj również:

1.Droga S17. Nowy, 13-kilometrowy odcinek oddany do użytku

2. Dron dostarczy paczkę. Amazon wprowadza nowy system dostaw

3. TOP 5 najlepszych rejestratorów jazdy do 300 zł. Najpopularniejsze kamerki wśród kierowców

4. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń

5. Nowa aplikacja. Autostrada A1 automatyzuje pobieranie opłat

6. Wypadek na S1 w Sosnowcu. Zderzyły się trzy ciężarówki

7. Port Szczecin-Świnoujście. Rozstrzygnięto przetarg na poprawę kolei

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *