Świnoujście. Budowa tunelu łączącego Wolin i Uznam

Świnoujście - inwestycja budowy tunelu pod Świną nie jest zagrożona
YouTube.com/iswinoujscie pl

Urząd Miasta Świnoujście poinformował, że budowa tunelu łączącego lewo i prawobrzeżną część miasta nie jest w żaden sposób zagrożona. Wątpliwości pojawiły się po tym, gdy z winy wykonawcy Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z firmą Energopol S.A. Kontrakty dotyczyły budowy obwodnicy Wałcza i węzła Kijewo.

Budowa tunelu pod Świną ma zostać wykonana przez konsorcjum firm PORR S.A., PORR Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S. oraz Energopol Szczecin S.A. Rodzima spółka posiada 20% udziałów w przedsięwzięciu.

Świnoujście – inwestycja nie jest zagrożona

W wyniku niedawnej decyzji o odstąpieniu od umowy na budowę innych obiektów zawartych ze szczecińską spółką Energopol powstały wątpliwości, czy plany długo wyczekiwanego stałego połączenia pod Świną nie są zagrożone. Jak wynika z informacji zamieszczonych przez UM na portalu swinoujscie.pl, obawy o losy inwestycji są nieuzasadnione. Umowa zawarta pomiędzy firmami przewiduje sytuację, w której jedna z nich wycofa się z przedsięwzięcia. Wówczas pozostałe przedsiębiorstwa zobowiązane są do wypełnienia zobowiązań i przejęcia obowiązków. W najbliższych dniach ma nastąpić podpisanie umowy na zakup maszyny drążącej tunel.

Przeczytaj również:

  1. Metro w Warszawie. Nowe stacje II linii będą gotowe już wiosną
  2. Warszawa Zachodnia. Otwarto przetarg na przebudowę dworca
  3. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń
  4. Nowa aplikacja. Autostrada A1 automatyzuje pobieranie opłat
  5. Korupcja w Polskiej Żegludze Morskiej. Zarzuty dla ośmiu osób

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *