Sukces spółki Newag. Polskie przedsiębiorstwo planuje ekspansję na zagraniczne rynki

Polska spółka Newag odnotowała duży sukces. Z opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu wynika, że w roku 2018 zysk netto osiągnął 93,4 mln zł. To 63,7 mln zł więcej niż rok wcześniej.

Polskie przedsiębiorstwo może mówić o rekordowym zysku. W ubiegłym roku grupa zanotowała 214,9% większe zyski niż w 2017. Przedsiębiorstwo nie spocznie jednak na laurach. W planach ma nie tylko produkcję dla głównego partnera, Grupy PKP. Newag chce rozszerzyć swoje zasięgi na Europę Środkową i Włochy. Towarem eksportowym mają być lokomotywy Dragon 2, pojazdy Impuls 2 oraz pociągi Vulcano.

Działalność na rynku włoskim

Jak wynika z zapowiedzi, najważniejszym celem jest rozszerzenie działalności na rynku włoskim. Przypomnijmy, że nie jest to początek działalności firmy w tym kraju. Pod koniec 2015 roku zespoły Vulcano zostały oficjalnie przekazane na Sycylii. Teraz złożono wniosek o zezwolenie dopuszczenia do eksploatacji maszyn Impuls 2. Gdy tylko zostanie on pozytywnie rozpatrzony, Newag zyska produkt w układzie najchętniej wybieranym przez włoskich przewoźników.

Polska spółka ma także apetyt na poszerzenie działalności w Europie Środkowej i Wschodniej. Newag bierze udział w przetargach na dostawę pojazdów spalinowych do Czech. Postępowanie dotyczące zakupu 10 maszyn jest w fazie negocjacji oferty. Drugie dotyczyć ma 60 produktów. Na razie do rozpatrzenia przekazano wnioski o dopuszczenie do uczestniczenia w postępowaniu.

Nowa wersja lokomotywy

Rozpoczęto prace nad nową wersją lokomotywy Dragon 2. Ma ona być przystosowana do użytkowania nie tylko u naszych południowych sąsiadów, ale także w Rumunii, na Węgrzech, W Serbii i Chorwacji. Co prawda uzyskanie odpowiednich pozwoleń w każdym z wymienionych krajów będzie bardzo czasochłonne, pozwoli jednak na eksploatacje sprzętu w relacjach międzynarodowych. W planach jest także wersja szerokotorowa, przystosowana do trakcji na wschodzie Europy i w krajach bałtyckich.

Przeczytaj również:

  1. Chrapanie może być niebezpieczne dla kierowców. Najnowsze badania szokują
  2. Kolejny strajk greckich marynarzy. 24-godzinne protesty sparaliżują transport
  3. Truck Show 2019 – wspaniała impreza charytatywna. Kierowcy ciężarówek znów pokazują klasę
  4. Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa
  5. Rządowa fabryka samochodów elektrycznych. Szokująca inwestycja za 2 miliardy złotych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *