Pilne – strajk na Podkarpaciu i Podlasiu. Zablokowana DK19 i utrudnienia na DK8/S8

Jak podaje GDDKiA, jutro, czyli 26 kwietnia ma odbyć się strajk na drodze krajowej nr 19 w województwie podkarpackim i drodze ekspresowej S8 w województwie podlaskim. Niestety przez to ruch na drogach będzie znacznie utrudniony. GDDKiA podjęło współpracę z Policją, aby zmniejszyć utrudnienia. GDDKiA zobowiązała się oznakować drogi tablicami informacyjnymi dla kierowców, jak objechać zablokowane odcinki.

Województwo podkarpackie – DK 19

Jeśli chodzi o DK 19 w województwie podkarpackim, to GDDKiA podało do wiadomości: „Informujemy o zgłoszeniu 3 zgromadzeń mieszkańców gminy w Strzyżowie tj.: dk nr 19 w m. Baryczka rejon przejścia dla pieszych 219/3 km, dk nr 19 w m. Niebylec rejon przejścia dla pieszych 222/0 km, dk nr 19 w Lutczy rejon przejścia dla pieszych obok szkoły podstawowej 228/9 km, które mają odbyć się 26 kwietnia (piątek) w godz. 16.00-18.00 (zgromadzenia te są zorganizowane na podstawie ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach). Uczestnicy zgromadzenia będą blokować drogę poprzez korzystanie z przejść dla pieszych.” Wspaniałe jest to, że rzeszowski oddział GDDKiA chwilowo oznakuje drogę krajową nr 19 tablicami z możliwością objazdu zablokowanego obszaru.

Województwo podlaskie – DK8/S8

W obrębie miejscowości Porosły-Kolonia leżącej w województwie podlaskim, planowany jest protest na drodze ekspresowej S8. W okolicach od 12:00 do 13:00 strajkujący mieszkańcy oraz przedsiębiorcy zamierzają wyjść na ulicę i zablokować jedyny objazd budowy łączący się z DK8. Całkowicie zablokuje to ruch z Białego Stoku do Warszawy i z Warszawy do Białegostoku. Wpłynie to na ruch na drodze ekspresowej S8 Warszawa – Białystok. Niestety na drogi krajowe DK8 i DK65 również.

[Źródło: GDDKiA]

Przeczytaj inne artykuły:

  1. Kolejny strajk greckich marynarzy. 24-godzinne protesty sparaliżują transport
  2. Truck Show 2019 – wspaniała impreza charytatywna. Kierowcy ciężarówek znów pokazują klasę
  3. Chrapanie może być niebezpieczne dla kierowców. Najnowsze badania szokują
  4. Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *