Solaris sprzedaje pojazdy Urbino. Polskie autobusy w Norwegii

Firma Unibuss AS, jeden z największych norweskich przewoźników, podpisała umowę na zakup nowych autobusów miejskich. Wybór padł na polską firmę Solaris Bus & Coach S.A. W podpisanym dokumencie jest mowa o 15 miejskich Urbino 12 i 6 przegubowych Urbino 18. Po ich dostarczeniu liczba pojazdów Solarisa w Norwegii wzrośnie do ponad pół tysiąca.

Jak podaje wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej, autobusy zamówione przez norwegów będą napędzane silnikami ekologicznymi. Spełniają one bardzo wyśrubowane normy emisji spalin Euro VI, a ponadto przystosowane zostaną do spalania biopaliwa w postaci hydrorafinowanego oleju roślinnego.

Specyfika eksploatacji maszyn w warunkach skandynawskich wymusiła na polskiej firmie pewne specyficzne rozwiązania. W autobusach zamontowane zostaną specjalne systemy izolacji termicznej. Będą się na nie składały m.in. podwójne szyby boczne, dodatkowa izolacja ścian i podwozia, a pod podłogą w pobliżu drzwi wejściowych zamontowane zostaną maty grzewcze. Te zastosowania nie tylko podniosą komfort jazdy w trudnych warunkach, ale także zmniejszą zużycie paliwa. Solaris przewidział także potrzebę przystosowania swoich maszyn do stosowania łańcuchów śniegowych.

Przeczytaj również:

  1. Kodeks drogowy 2019. Ważne zmiany w przepisach
  2. Spaliny samochodowe szkodliwe dla oczu! Nowe badania szokują
  3. Oczyma Podwójnej, czyli para, którą połączyła miłość do ciężarówek. Niesamowita historia
  4. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń
  5. Zdjęcie niepełnosprawnego chłopca, który nie mógł poruszać się na chodniku przez zaparkowane tam samochody obiegło Internet. Znamy apel matki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *