Skarżyce – dramat na drodze, zginęło trzech nastolatków

Skarżyce to niewielkie sołectwo Zawiercia
Facebook.com/Zawiercie112

 

Skarżyce, niewielkie sołectwo Zawiercia. To tutaj doszło w poniedziałek do tragicznego wypadku. Samochód osobowy marki Seat, prowadzony przez niedoświadczonego kierowcę zderzył się z nadjeżdżającą cysterną. Mimo sprawnej akcji służb ratunkowych i użycia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego uczestnicy wypadku nie mieli szans na przeżycie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w pobliżu Zawiercia. Samochodem osobowym Seat Leon podróżowało trzech rówieśników. 19-letni kierowca i jego koledzy pochodzili z Kroczyc w powiecie zawierciańskim. Ich jazda zakończyła się tragicznie, gdy młody mężczyzna wchodząc w zakręt stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z prawego pasa wprost pod samochód ciężarowy przewożący beton.

Skarżyce – wypadek tragiczny w skutkach

Zawiadomione o wypadku służby natychmiast przystąpiły do akcji ratunkowej. Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo sprawnej interwencji i starań zaangażowanych w akcję osób nie udało się uratować życia trzem młodym ludziom. Cysterna uderzyła w bok osobówki, dwóch pasażerów zostało zakleszczonych w kabinie. Nastolatkowie zginęli na miejscu. Jak podaje portal Zawiercie112 kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Przeczytaj również:

  1. Akcja znicz 2019. Policyjne statystyki przerażają, wiele ofiar śmiertelnych
  2. Wypadek na S1 w Sosnowcu. Zderzyły się trzy ciężarówki
  3. Tragiczny wypadek w Mierzęcicach. Zginęła kobieta, ciężarówka staranowała samochody
  4. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń
  5. Inspekcja Transportu Drogowego szykuje zwiększone kontrole. Nowelizacja ustawy o transporcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *