Samochód elektryczny – GreenWay Polska modernizuje stacje ładowania

GreenWay Polska wprowadza nowe ładowarki do samochodów. Urządzenia będą przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych nowej generacji. Stacje o mocy 100 kW umożliwią szybsze uzupełnienie baterii.

Samochód elektryczny to według niektórych przyszłość motoryzacji. Choć Polska nie jest europejskim liderem pod względem infrastruktury przystosowanej do ich ładowania, to sieć stacji ładowania prężnie się rozwija. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych pod koniec ubiegłego roku w naszym kraju funkcjonowało 845 publicznych punktów ładowania. Dla porównania, w roku 2014 było ich zaledwie 114.

GreenWay Polska modernizuje stacje

Na przeciw oczekiwaniom użytkowników aut o „czystym” napędzie wychodzi między innymi przedsiębiorstwo GreenWay Polska. Dzięki modernizacji ładowarek „zatankowanie” samochodów zasilanych prądem będzie szybsze. Moc stacji, która zostanie zwiększona do 100 kW, pozwoli na obsługę dopiero wchodzących na rynek modeli aut. Jak podaje prezes firmy, Rafał Czyżewski, modernizacja wynika z chęci sprostania potrzebom przyszłych klientów firmy. Warto zaznaczyć, że dwie stacje zostały już pomyślnie zmodyfikowane. Są to Magnolia Park Wrocław i Podium Park Kraków. Do końca roku powstanie łącznie 10 takich punktów.

Samochód elektryczny – jeszcze szybsze ładowarki od połowy roku

W połowie bieżącego roku firma GreenWay Polska postanowiła uruchomić jeszcze szybsze stacje ładowania, których moc ma sięgać do 350 kW. Pierwszy tak wydajny punkt będzie znajdował się przy autostradzie A1 na odcinku Grudziądz-Toruń. MOP Malankowo będzie mógł obsłużyć użytkowników aut elektrycznych na obu kierunkach. Następne stacje tego typu powstaną w tym roku w innych punktach autostrad.

Przeczytaj również:

  1.  Inspirująca historia powstania marki Mercedes-Benz
  2. Samochód ciężarowy do 3, 5 tony a odliczenie VAT – poradnik i najważniejsze informacje
  3. Cała prawda o katastrofie promu „MF Estonia” na Morzu Bałtyckim. Szokujące doniesienia
  4. Kierowca tira miał prawie 3 promile i prowadził pojazd. Przez 6 km uciekał policji, a wódkę popijał jak napój
  5. Chrapanie może być niebezpieczne dla kierowców. Najnowsze badania szokują

One thought on “Samochód elektryczny – GreenWay Polska modernizuje stacje ładowania

  1. Ten rynek akurat wręcz wymaga bycia na bieżąco i reagowania na aktualne potrzeby. Chwila nieuwagi i można zostać w tyle i co gorsza nie być spójnym z tym co proponuje motoryzacja. Greenway z tego tez słynie, ze działa bardzo sprawnie i zawsze na takich samych standardach żeby sprostać wszystkim swoim klientom.Czekamy na ultraszybkie stacje 🙂 Oby sie przyjely tak jak w innych krajach i oby bylo ich jeszcze wiceje na glownych trasach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *