Kierowca Porsche chciał pobić rodzinę na S8. Walił pięściami w ich szybę samochodu

W okolicach Wielunia doszło do niezwykle niebezpiecznej i przerażającej sytuacji. Pewna rodzina, wracająca z wakacji z dzieckiem, musiała zatrzymać się na S8, ponieważ zatarasował im drogę kierowca Porsche. Wyszedł i bez żadnej przyczyny kopał ich auto oraz walił pięściami w ich szybę. 

Kim był kierowca i dlaczego doszło do takiego zdarzenia?

Do sieci wypłynęło szokujące nagranie, na którym widać jak kierowca porsche jadącego przez S8 w okolicach Wielunia, tarasuje drogę innemu samochodowi i przy zatrzymaniu wysiada. Na filmie dokładnie widać, że właściciel porsche jest agresywny i mogło dojść do rękoczynów. Całą sytuację opisał zaatakowany kierowca.

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że kierowcą Porsche był Polak. Zarówno rodzina, jak i internauci oglądający wideo nie rozumieją powodu takiego zachowania. Sprawa i dowody w postaci wideo trafiły do pobliskiego komisariatu. Całe szczęście, że rodzina miała rejestrator obrazu. [SPRAWDŹ RANKING NAJLEPSZYCH REJESTRATORÓW JAZDY] Wyjątkowo przerażona była kobieta siedząca na miejscu pasażera. Na filmie słychać jej rozpacz i krzyki. Nie ma się co dziwić. Po filmie można było wnioskować, że człowiek, który dopuścił się takiego zachowania, był nieobliczalny.

“Jechałem z wakacji z żoną i 14 letnim synem drogą S8 w kierunku autostrady A1. Wyprzedzając lewym pasem parę aut, zobaczyłem w lusterku samochód Porsche, który przybliżył się i zaczął błyskać światłami” – mówił kierowca zaatakowanego auta.

Sytuacja nie była tylko niebezpieczna dla zatrzymanej rodziny, ale również dla innych aut. Mogła doprowadzić nawet do karambolu.

“Po wyjściu z auta próbował wybić szybę, by móc się dostać do środka i mnie pobić. Ostatecznie skopał moje auto, a ja szybko odjechałem. Przerażona żona zaczęła dzwonić na 112. Dyspozytor kazał pojechać na komisariat by to zgłosić” – dodaje poszkodowany kierowca.

Jakie zarzuty może usłyszeć kierowca Porsche?

Art. 86. KW
Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym
§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
podlega karze grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Art. 288 KK
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zobacz również:

  1. Port głębokowodny. Rosja planuje budowę w pobliżu Kaliningradu
  2. TOP 5 najlepszych rejestratorów jazdy do 300 zł. Najpopularniejsze kamerki wśród kierowców
  3. Inspekcja Transportu Drogowego szykuje zwiększone kontrole. Nowelizacja ustawy o transporcie
  4. Nowa aplikacja. Autostrada A1 automatyzuje pobieranie opłat
  5. Korupcja w Polskiej Żegludze Morskiej. Zarzuty dla ośmiu osób

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *