Prom Jan Śniadecki uszkodzony. Poważny wypadek polskiej jednostki

Prom Jan Śniadecki został uszkodzony w szwedzkim porcie Ystad
YouTube.com/Jojje Zipman

Prom Jan Śniadecki uległ w czwartek wypadkowi w szwedzkim porcie Ystad. Podczas próby cumowania statek uderzył w betonowe nabrzeże poważnie uszkadzając dziób. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia, jednak według świadków niewiele brakowało by polski statek staranował inną jednostkę.

Jak podaje szwedzka gazeta „Ystads Allehanda” statek płynął prawdopodobnie za szybko. O zdarzeniu wypowiedział się inspektor Transportverket (szwedzkiego urzędu ds. transportu), Pekki Piirainen:

Coś mogło wydarzyć się na promie w drodze do portu, […] podejrzewam jednak, że wpływając, statek miał zbyt dużą prędkość.

Inny świadek tego zdarzenia, w rozmowie z lokalną gazetą wyjaśnił, że „statek był bliski uderzenia w inny znajdujący się w pobliżu prom”.

Prom Jan Śniadecki – poważne uszkodzenia

Uszkodzenia promu są na tyle poważne, że będzie wymagał naprawy w suchym doku stoczni. Przypomnijmy, że statek należy do Unity Line, odbywając kursy ze Świnoujścia do Ystad i Trelleborga. Według przedstawiciela polskiego armatora, Arkadiusza Skierkowskiego, czasowe wykluczenie promu z rejsów nie wpłynie znacząco na zdolności przewoźnika – podaje tvn24.pl.

Przeczytaj również:

  1. Cała prawda o katastrofie promu „MF Estonia” na Morzu Bałtyckim. Szokujące doniesienia
  2. Świnoujście. Budowa tunelu łączącego Wolin i Uznam
  3. Katastrofa w Chinach. Zawalił się przeciążony wiadukt
  4. Port głębokowodny. Rosja planuje budowę w pobliżu Kaliningradu
  5. Korupcja w Polskiej Żegludze Morskiej. Zarzuty dla ośmiu osób

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *