Port Szczecin-Świnoujście. Rozstrzygnięto przetarg na poprawę kolei

PKP Polskie Linie Kolejowe wyłoniło wykonawcę w przetargu na rozbudowę infrastruktury kolejowej dla portów w Szczecinie i Świnoujściu. Zadanie poprawy dostępu kolejowego na stacjach Szczecin Port Centralny i Świnoujście wykona firma Torpol.

Dwa przetargi, które zostały ustanowione w ramach projektu „Poprawa dostępu kolejowego do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu”, ruszyły w listopadzie ubiegłego roku. Początkowo szacowany koszt rozbudowy miał wynieść ok. 1,5 mld zł, jednak z czasem okazało się, że rzeczywista kwota potrzebna na dokonanie planowanych zmian przekracza wyznaczony budżet.

Najtańszymi ofertami złożonymi w toku dwóch postępowań złożyła spółka Torpol. Mimo to przekraczały one znacznie przewidziany przez inwestora budżet. Potrzeba było blisko 420 mln więcej, dlatego zamawiający zadecydował o przeprowadzeniu aukcji elektronicznych. Przyniosło to obniżenie cen proponowanych przez wykonawców, jednak kwoty z nowych ofert wciąż przekraczały przyjęty budżet.

Firma Torpol poinformowała, że jej oferty uznano za najkorzystniejsze. Wiemy już, że prace w ramach zadań 1 (Szczecin) oraz 2 (Świnoujście) będą PKP PLK kosztowały odpowiednio 1152 mln i 625 mln zł brutto. Wykonawca zobowiązany jest do stworzenia projektów, uzyskania pozwoleń, a także do wykonania prac rozbudowy i przebudowy istniejącej infrastruktury kolejowej. Inwestycja obejmuje także modernizację infrastruktury na stacjach Szczecin Port Centralny i Świnoujście. Spółka ma na zakończenie prac 31 miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

Przeczytaj również:

  1. Korupcja w Polskiej Żegludze Morskiej. Zarzuty dla ośmiu osób
  2. Kanał na Mierzei Wiślanej. Poznaliśmy listę siedmiu ofert
  3. Wypadek w miejscowości Łętownia. Dwie osoby ranne
  4. Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Rozpoczęto budowę trasy
  5. Budowa mostu na Dunajcu. Polsko-węgierskie konsorcjum wygrywa przetarg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *