Polski kierowca aresztowany. Niszczył zapis tachografu, teraz czeka go więzienie i gigantyczna kara pieniężna

Polski kierowca został zatrzymany do rutynowej kontroli w duńskim mieście  Skærup na południu kraju. W trakcie sprawdzania dokumentacji wyszło na jaw, że regularnie pozbywał się zapisu tachografów i posiadał sfałszowaną dokumentację urlopową. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości nie miał żadnej litości i bardzo surowo go ukarał.

Polaka zatrzymano na początku czerwca, a już nazajutrz wymiar sprawiedliwości ogłosił wyrok w jego sprawie. Posługiwanie się fałszywymi dokumentami w trakcie kontroli to w Danii poważne przestępstwo, za które grozi do 3 lat więzienia. Rodak tłumaczył, że do oszustwa zmusiła go trudna sytuacja w firmie spowodowana kryzysem. Napięte terminy nie wzruszyły jednak sędziego, który był nieugięty i wymierzył mu dotkliwą karę.

  1. Pijany ukradł samochód ciężarowy sąsiada i jeździł nim jak swoim. Chwalił się tym przed kolegami, doszło do szarpaniny
  2. Tesla wbiła się w naczepę ciężarówki. Kierowca za bardzo zaufał technologii [WIDEO]

Polski kierowca trafił za kratki

Trucker usłyszał zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami i niszczenia zapisów tachografu. Lokalny sąd wydał tzw. natychmiastowy wyrok, po którym Polak trafił na 40 dni do więzienia i musi zapłacić równowartość 50 tys. zł. To jednak nie wszystko, gdyż otrzymał on również zakaz wjazdu do kraju na 6 lat. Tak ciężki wyrok udowadnia, że podobne przewinienia są traktowane w krajach Europy zachodniej bardzo poważnie i nikt nie może liczyć na taryfę ulgową.

Przeczytaj również:

  1. Ceny paliw rosną. Prognozy ekspertów budzą niepokój, czy znów będzie drogo?
  2. Niemcy wprowadzają wysokie mandaty, nowe przepisy wejdą w lipcu. Kierowcy będą musieli zmienić nawyki
  3. Pilne zmiany w przepisach. Miały ułatwić życie, ale jest jeden haczyk
  4. Porażający wypadek, bus najechał na ciężarówkę. Belki wbiły się w samochód
  5. Nowe Miejsce Obsługi Podróżnych na trasie S6 już otwarte. W planach jest jeszcze budowa stacji benzynowej i restauracji
  6. Miał przewozić opał, w workach było zupełnie co innego. Największy w historii przemyt papierosów z Białorusi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *