Pijany ukradł samochód ciężarowy sąsiada i jeździł nim jak swoim. Chwalił się tym przed kolegami, doszło do szarpaniny

Pijany kierowca z Krzeszowic w woj. małopolskim popisał się zupełnym brakiem wyobraźni. Nocą ukradł z posesji swojego sąsiada samochód ciężarowy z naczepą i wybrał się nim na przejażdżkę, a na domiar złego swoim czynem pochwalił się przed kolegami. Dzięki ich zdecydowanym działaniom udało się  wyeliminować zagrożenie i być może uniknąć tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 31 maja, gdy dyżurny komisariatu policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie od osób, które dokonały obywatelskiego zatrzymania mężczyzny. Szereg przewinień, jakich się dopuścił oraz jego postawa mogą przyprawić o zawrót głowy, ponieważ kradzież i

  1. Tesla wbiła się w naczepę ciężarówki. Kierowca za bardzo zaufał technologii [WIDEO]
  2. Ceny paliw rosną. Prognozy ekspertów budzą niepokój, czy znów będzie drogo?

Pijany kierowca ciężarówki

Jak wynika z ustaleń portalu dziennikpolski24.pl, mężczyzna zabrał pojazd z posesji w gminie Jerzmanowice-Przeginia, po czym pojechał nim w trasę. Wybrał się na jedną ze stacji benzynowych w celu zatankowania, gdzie doszło do spotkania z jego kolegami. Ci prędko zorientował się, że ciężarówka ma innego właściciela.

Mężczyźni ujęli sprawcę

Gdy tylko wyszło na jaw, że samozwańczy trucker ukradł samochód, a na dodatek jest pijany, jego znajomi natychmiast zareagowali. – Mężczyzna chwalił się kolegom nowym nabytkiem i wówczas jeden z nich zorientował się, że pojazd ten należy do innej znanej mu osoby. Kiedy 26-latek wsiadł do ciężarówki i odpalił silnik, nie pozwolili mu odjechać zabierając kluczyki, po czym od razu zawiadomili o wszystkim policję i uniemożliwili ucieczkę. – powiedziała podkom. Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Sprawą zajęła się policja

Policja po przybyciu na miejsce wylegitymowała sprawcę, w związku z czym prędko okazało się, że kradzież i jazda po pijaku to nie jedyne przewinienia, jakich się dopuścił. Kierujący nie posiadał dodatkowo uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów oraz był już karany za podobne przestępstwa. Po odzyskaniu trzeźwości zostały postawione mu zarzuty, wobec czego przyznał się do winy.

Przeczytaj również:

  1. Cysterna wjechała w tłum protestujących. Kierowca został dotkliwie pobity, przerażające nagranie [WIDEO]
  2. Pilne zmiany w przepisach. Miały ułatwić życie, ale jest jeden haczyk
  3. Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała nowoczesny sprzęt. Kontrole będą jeszcze skuteczniejsze
  4. Niezwykły motocykl, który wygląda jak ciężarówka. Będziecie zaskoczeni
  5. Pożar na drodze, ciężarówka stanęła w płomieniach. Kierowca próbował ratować ładunek
  6. “Łowili ryby” na parkingu w centrum miasta. Policja musiała interweniować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *