Cyfryzacja rynku spedycyjnego w Polsce

palmyra otwiera się na rynek wschodni
źródło: inf. pras

Pamyra – zaledwie kilka miesięcy po tym jak platforma otworzyła się na europejski transport dalekobieżny, rozszerza swoją ofertę o polski rynek. Rozpoczęła współpracę z pierwszym partnerem z Polski,firmą A&Z Transport. Jej oferta transportu pomiędzy Polską i Niemcami jest już widoczna dla klientów platformy.

“Polski rynek jest dużym rynkiem o ogromnym potencjale, który rozwija się w dynamicznym tempie, a polskie ciężarówki to już dzisiaj ponad 15% wszystkich pojazdów w Europie”, wyjaśnia Felix Wiegand, założyciel Pamyra.de.

Pamyra otwiera się na polski rynek

Centralne położenie naszego kraju przez, który przebiega wiele ważnych europejskich tras transportowych, pomiędzy północą i południem oraz wschodem i zachodem naszego kontynentu, sprzyja rozwojowi polskiego rynku transportowego. Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku rozpoczął się dynamiczny rozwój tej gałęzi, trwający po dziś dzień.

Przez ostatnie 15 lat Polska stała się obok Niemiec i Hiszpanii liderem na rynku transportowym. Trasa Holandia-Niemcy-Polska w ostatnich latach stała się jedną z najbardziej ruchliwych w Europie. Jak wykazało centrum badań Fraunhofer Center for Applied Research on Supply Chain Services (SCS) w swoim raporcie „Top 100 w europejskich usługach transportowych i logistycznych 2015/2016”, obroty na polskim rynku logistycznym wyniosły 53,4 mld euro.

Jak działa platforma?

Zaplanowano otworzyć się na polski rynek transportowy. A&Z Transport jest pierwszą firmą z Polski, z którą platforma rozpoczęła współpracę, spółka znajduje się w pobliżu Poznania i obecnie posiada flotę 60 pojazdów. Firma spedycyjna specjalizuje się w transporcie ładunków częściowych. Zajmuje się także towarami niebezpiecznymi, transport odbywa się głównie między Polską, a wschodnią częścią Zagłębia Ruhry. Obsługuje także aglomerację Stuttgartu, w pobliżu której spółka posiada swoje magazyny. Właśnie dlatego Pamyra.de zaczęła spoglądać we wschodnim kierunku.
Kolejne firmy spedycyjne z Polski pojawią się w 2020 roku.

[żródło: inf. pras.]

Przeczytaj również:

  1. Jak założyć firmę transportową? Przedstawiamy wytyczne, kursy i zezwolenia
  2. Inspirująca historia powstania marki Mercedes-Benz
  3. Akcyza za auto 2019 – hybrydy. Ustawa obniżająca podatek podpisana
  4. Kierowca nie mógł znaleźć swojego TIRa i odebrał sobie życie. Wstrząsające
  5. Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *