Obwodnica w Olsztynie oddana do użytku. Kierowcy tirów dziękowali klaksonami

Od 1 lipca br. kierowcy wjechali na obwodnicę w Olsztynie. Rzecznik prasowy GDDKiA o tym, że 5-kilometrowy odcinek, który jest jednocześnie ostatnim, został oddany do użytku. Obwodnicę w Olsztynie wybudowało przedsiębiorstwo Budimex S.A. Prezydent Olsztyna ma nadzieję, że dzięki temu wyprowadzi tiry z miasta.

Obwodnica w Olsztynie w końcu została oddana do użytku. Kierowcy mogą z niej swobodnie korzystać, na całej jej długości. Rozpoczyna się ona w Kudypach, a swój koniec ma w okolicach Klebarka Małego. Odcinek przez długi czas był niezdatny do użytku, oddawano go etapami, co było uciążliwe. Fragment ten łączy S51 i wcześniej oddane tereny do jazdy. Odcinek DK16 między węzłami: Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe – to dwujezdniowa droga klasy GP. Kierowcy czekali na tę drogę wyjątkowo długo, bo od 2016 roku.

Obwodnica w Olsztynie – dlaczego była tak długo budowana?

Obwodnica w Olsztynie była oddawana partiami następująco – węzły pomiędzy Olsztynem Jaroty, a Olsztyn Południe. Była budowana od 2016 roku. Powodem tak rozwleczonej pracy, były warunki – okolica wsi Bartag, która obejmowała tereny trasy, powodowała problemy związane z osiadaniem gruntu. Inwestycja była warta około 1 mld zł. Budowę wykonuje firma Budimex. W trakcie budowy jest jeszcze druga część obwodnicy, – drogi ekspresowej S51. Liczy aż 16 km. Prowadzi przez Olsztyn Południe – Olsztyn Wchód.

Prezydent ma nadzieję, że obwodnica w Olsztynie wyprowadzi tiry z miasta

Podczas otwarcia obwodnicy, obecny był prezydent miasta. Mówił o tym, że obwodnica zmniejszy korki i spaliny w samym Olsztynie przez wyprowadzenie tirów z miasta. Prezydent miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz opowiadał również o walce samorządowców o wybudowanie owej obwodnicy.

“Doczekaliśmy się w końcu tej chwili. Komfort i bezpieczeństwo, jakie zyskujemy dzięki obwodnicy nie są do przeliczenia na żadne wartości materialne” – podsumował dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Mirosław Nicewicz.

Za otwarcie obwodnicy dziękowali też kierowcy tirów klaksonami. Był to wyjątkowo wzruszający moment. Mamy nadzieję, że obwodnica w Olsztynie spełni swoją funkcję.  Film z otwarcia obwodnicy możecie obejrzeć poniżej.

Przeczytaj również:

1. Zdjęcie niepełnosprawnego chłopca, który nie mógł poruszać się na chodniku przez zaparkowane tam samochody obiegło Internet. Znamy apel matki

2. Koniec pościgu. Za kierownicą siedziała 21-letnia matka pod wpływem substancji psychoaktywnych

3. Droga S17. Nowy, 13-kilometrowy odcinek oddany do użytku

4. TOP 5 najlepszych rejestratorów jazdy do 300 zł. Najpopularniejsze kamerki wśród kierowców

5. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *