Nowa aplikacja. Autostrada A1 automatyzuje pobieranie opłat

Nowa aplikacja – autostrada A1 zyska system automatycznych opłat. Stworzona specjalnie dla kierowców poruszających tą trasą ułatwi pobieranie opłat na bramkach. Dzięki niej już niebawem można będzie uniknąć tradycyjnych biletów. Od 1 lipca rusza system AmberGo. Czy będzie to remedium na wakacyjne korki?

Dobre wiadomości dla wszystkich wybierających się w wakacje samochodem nad morze. AmberOne wprowadza nowość – aplikacja, dzięki której autostrada A1 stanie się wygodniejsza dla kierowców, a ilość pojazdów obsłużonych w ciągu godziny wzrośnie dwukrotnie. Oprogramowanie jest o tyle wygodne, że nie musi być nawet uruchomione w telefonie i wystarczy je zainstalować. Według badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez twórców aplikacji jej użycie zwiększy przepustowość na bramkach aż o 300 pojazdów na godzinę.

Aplikacja – autostrada A1

Do końca tego miesiąca prowadzone będą ostateczne testy aplikacji i związanego z nią systemu opłat. Ten sposób płatności jest obecnie możliwy jedynie na bramkach w Rusocinie i Nowej Wsi. Z początkiem lipca system działał będzie na każdym zjeździe od Gdańska do Torunia. Aby z niego skorzystać, należy pobrać aplikację Autopay, a w niej podać numer rejestracyjny, kategorię pojazdu oraz numer karty płatniczej. Gdy uzupełnimy te dane, wystarczy zatrzymać się na bramce oznaczonej AmberGo. W ciągu kilku sekund system zweryfikuje dane i bramka się otworzy, a opłata zostanie automatycznie pobrana z konta po zjechaniu z autostrady.

Amber One pierwszym zmodernizowanym odcinkiem

AmberOne to północny odcinek autostrady A1 o długości 152 km, który zaczyna się na południe od Gdańska, w położonym koło Pruszcza Gdańskiego Rusocinie, a kończy w Czerniewicach w województwie łódzkim. Droga biegnie dalej przez Częstochowę, aż do granicy z Czechami w Gorzyczkach. W budowie pozostaje ostatni odcinek trasy, a prace przewidziane są do 2022 roku. A1 jest częścią międzynarodowej trasy E75, która łączy Skandynawię z południem Europy.

Przeczytaj również:

  1. Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Rozpoczęto budowę trasy
  2. Kanał na Mierzei Wiślanej. Poznaliśmy listę siedmiu ofert
  3. Budowa mostu na Dunajcu. Polsko-węgierskie konsorcjum wygrywa przetarg
  4. Kierowca tira miał prawie 3 promile i prowadził pojazd. Przez 6 km uciekał policji, a wódkę popijał jak napój
  5. Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *