Zatrzymywali się, żeby nagrać miejsce wypadku. Teraz muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami

Do śmiertelnego wypadku z udziałem ciężarówki doszło we wtorek na autostradzie A8. Kierujący pojazdem ciężarowym za późno zauważył korek i nie zdążył wyhamować swojego pojazdu. W wyniku uderzenia poniósł śmierć na miejscu, ranny został także inny uczestnik ruchu. Według funkcjonariuszy, którzy dokumentowali miejsce zdarzenia kilkadziesiąt osób jadących po przeciwległym pasie zatrzymywało się, żeby zaspokoić swoją ciekawość.

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu niemieckiej miejscowości Pforzheim w Badenii-Wirtembergii. Jak donosi policja, 50-letni kierowca ciężarówki  około godziny 13:30 zderzył się z jadącym przed nim mężczyzną w okolicach skrzyżowania Pforzheim-Süd. Jakakolwiek pomoc przyszła za późno. Sytuacja na drodze była na tyle poważna, że ruch w jedną stronę został całkowicie wstrzymany. Pas w kierunku Karlsruhe musiał pozostać zamknięty do godzin wieczornych.

Kierowcy filmowali miejsce wypadku

Szokujące dla policji było jednak nie samo zdarzenie, a zachowanie innych uczestników ruchu. Kierowcy zwalniali i zatrzymywali się w pobliżu tylko po to, aby “uwiecznić” przykre zdarzenie telefonem komórkowym. Według relacji drogówki niektórzy byli bardzo zdeterminowani. Kilku próbowało nawet objechać miejsce wypadku leśnymi drogami tylko po to, aby mieć lepszy wgląd w akcję ratunkową.

Niemieckie służby zapowiedziały wyciągniecie surowych konsekwencji wobec wszystkich 30 osób, których nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do jeszcze większej tragedii. Gapiów, których zarejestrowała policja czeka wizyta na komendzie zaraz po zakończeniu śledztwa wyjaśniającego okoliczności zdarzenia.

Przeczytaj również:

  1. Przeciął przewód hamulcowy i ruszył w trasę. Inspektorzy nie odpuścili kierowcy
  2. Polski kierowca aresztowany. Niszczył zapis tachografu, teraz czeka go więzienie i gigantyczna kara pieniężna
  3. Cysterna wjechała w tłum protestujących. Kierowca został dotkliwie pobity, przerażające nagranie [WIDEO]
  4. Żary: Niemiec dachował pod wpływem narkotyków. Przewoził znaczną ilość amfetaminy, leków psychotropowych i nie tylko
  5. Niesłychanie kontrowersyjne przepisy w Niemczech. Kierowcy biją na alarm, posypią się mandaty?
  6. Firma transportowa słono zapłaci za lekceważenie prawa. Rekordowa kara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *