Metro w Warszawie. Nowe stacje II linii będą gotowe już wiosną

Dla wielu mieszkańców stolicy metro jest najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu. W tym roku druga linia została rozwinięta o trzy nowe stacje. Łączy obecnie Śródmieście z Targówkiem, a stacją końcową jest metro Trocka. Za kilka miesięcy do użytku oddany zostanie nowy fragment w lewobrzeżnej części miasta.

Prace na wolskim odcinku II linii metra są już na ukończeniu. W poniedziałek rozpoczęły się jazdy próbne, w których uczestniczył prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Trzy nowe stacje na Woli to: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Prace na stacjach metra na odcinku wolskim powinny zakończyć się w listopadzie. Kiedy stacje będą już gotowe, pozostanie kwestia przyjęć dokumentów. W okolicach marca-kwietnia możemy liczyć na otwarcie trzech stacji na odcinku wolskim, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy Woli będą mieli dostęp do metra – powiedział Trzaskowski

Prezydent ogłosił także, że usprawnienie komunikacji miejskiej ma zachęcić do korzystania z niej więcej osób. Władze miasta liczą, że do 2022 roku będzie używało jej 60% mieszkańców Warszawy. Jak podaje TVN Warszawa, według statystyk ze środków transportu publicznego korzysta dziś połowa warszawiaków. Budowa odcinka metra na Woli kosztowała około 1 mld zł, a całość prac z nią związanych trwała ponad trzy lata.

Metro Warszawa plan trzeciej linii

Władze miasta planują także rozwój metra o III nitkę. Według wstępnego projektu miałaby ona łączyć staję Wilanowska ze stacją Stadion Narodowy, przebiegając m.in. przez Stegny i Gocław. Jej realizacja uzależniona jest jednak w głównej mierze od możliwości pozyskania dotacji ze środków unijnych.

Przeczytaj również:

  1. Warszawa Zachodnia. Otwarto przetarg na przebudowę dworca
  2. Solaris sprzedaje pojazdy Urbino. Polskie autobusy w Norwegii
  3. Spaliny samochodowe szkodliwe dla oczu! Nowe badania szokują
  4. Oczyma Podwójnej, czyli para, którą połączyła miłość do ciężarówek. Niesamowita historia
  5. Zdjęcie niepełnosprawnego chłopca, który nie mógł poruszać się na chodniku przez zaparkowane tam samochody obiegło Internet. Znamy apel matki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *