Lewica ma zmienić pierwszeństwo pieszych. Ten kto się pierwszy zbliży do pasów, ma pierwszeństwo

4 października w piątek, Lewica zaprezentowała tzw. “Pakt dla pieszych”. Tylko ta partia ma to w swoim programie. Jakie są założenia?

Ma zmienić się założenie w stosunku do zbliżających się pieszych do pasów. Obecnie pierwszeństwo mają Ci, którzy postawią nogę na pasach. Politycy apelują, nikt z innych partii tego nie zaproponował. W wielu krajach Europy się to sprawdza.

W tej chwili co piąty pieszy w Europie, który ginie, ginie w Polsce. Na milion mieszkańców w Holandii giną co roku trzy osoby, w Szwecji – 4, w Czechach – 16, a w Polsce 32, w tym połowa na przejściach dla pieszych –  mówiła Magdalena Biejak z Lewicy Razem.

Podobnego zdania jest rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska. Według jej opinii miasta są “skrojone dla samochodów”. Lewica walczy także o azyle na przejściach dla pieszych na najszerszych ulicach, aby osoby starsze mogły na nich odpocząć w trakcie drogi. Partia ma w swoim “Pakcie dla pieszych” umieszczone też założenia, o napisach na pasach do rozejrzenia się w lewo i prawo oraz odblasków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *