Przeciął przewód hamulcowy i ruszył w trasę. Inspektorzy nie odpuścili kierowcy

Kierowcy samochodu ciężarowego zatrzymanego przez patrol Inspekcji Transportu Drogowego zabrakło szczęścia. Podczas kontroli okazało się, że tarcza hamulcowa przy jednym z kół jest zardzewiała. Szofer przyznał, że doszło do usterki zacisku, jednak sposób, w jaki rozwiązał sprawę wprawił inspektorów w zdumienie.

Podczas kontroli 6 maja na drodze wojewódzkiej numer 229 w miejscowości Rudno, inspektorzy ITD ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali pojazd ciężarowy z naczepą. Bliższa kontrola stanu technicznego wykazała poważne nieprawidłowości.

 1. Miał na liczniku 130 tys. km mniej niż podczas poprzedniej kontroli. Funkcjonariusze zdębieli
 2. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń

Rutynowa kontrola

Inspektorzy ITD ze Starogardu Gdańskiego byli zaskoczeni, ponieważ gdy zwrócili uwagę na usterkę przy jednym z kół okazało się, że pod naczepą  wisi niesprawny przewód hamulcowy. Kierowca przyznał się, że dzień wcześniej go przeciął.

Kierowcy grozi kara

ITD nałoży na kierowcę karę finansową, ponadto służby zatrzymały  dowód rejestracyjny niesprawnej naczepy i wydały zakaz dalszej jazdy do czasu naprawy hamulców. Konsekwencje może również ponieść pracodawca. W stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, dlatego przedsiębiorstwu grozi wysoka kara finansowa.

źródło: gitd.gov.pl

Przeczytaj również:

 1. Przez 12 lat jeździł bez uprawnień. Kierowca samochodu ciężarowego nie widział w tym nic złego
 2. Aktor stracił pracę przez epidemię, został kurierem. “Manna z nieba nie spadnie”
 3. KE finansuje program PREVENT. Chodzi o przeciwdziałanie terroryzmowi w transporcie publicznym
 4. ONKOTAXI, czyli darmowe taksówki dla pacjentów onkologii. „Bałam się kupić bilet. Nie wiedziałam co mam robić”
 5. 7 tys. zł premii dla kierowców zawodowych w trakcie pandemii. Chodzi o kraj sąsiadujący z Polską
 6. Kierowca prawie przejechał małe dzieci na pasach. Internauci oburzeni: ,,Za taki przejazd powinien być rok w pierdlu” [WIDEO]

3 thoughts on “Przeciął przewód hamulcowy i ruszył w trasę. Inspektorzy nie odpuścili kierowcy

 1. Niestety ale w tych starszych naczepach tak zazwyczaj robi się w trasie żaden dziad nie zamówi przecież mobilnego warsztatu do naprawy

 2. Jechałem i na drodze leżał kawałek kątownika którego nie zauważyłem pierwsze koło od naczepy to podbilo i uderzył w siłownik na środkowej osi siłownik pękł zrobiłem to samo co ten chłopak i co jest w tym złego 5 kół nadal hamuje

 3. No pewnie.. Ja tak samo w dwu osiowej przyczepie miałem że od jednego Koła musiałem przeciąć bo klocek wypadł i też dojechałem 70 km na firmę.. Robią wielkie hallo z byle czego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *