Kierowca tira miał prawie 3 promile i prowadził pojazd. Przez 6 km uciekał policji, a wódkę popijał jak napój

Kierowca tira jechał pod dużym wpływem alkoholu w Łódzkim na S8. Do niebezpiecznej sytuacji doszło 23 kwietnia. W kabinie mężczyzna miał wódkę, którą popijał w trakcie jazdy. Właśnie dlatego na początku alkomat wskazywał prawie 6 promili.

Zygzakiem uciekał przed policją

We wtorek do mediów dotarła informacja o bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Zdarzenie miało miejsce między węzłami Złoczew i Wieluń. Wężykiem czy tzw. slalomem poruszał się samochód ciężarowy. Kierowca tira kompletnie nie zwracał uwagi na sygnały dźwiękowe ze strony pojazdu policji.

Z tego powodu zablokowany był jakiś czas pas wolny i awaryjny w kierunku Wrocławia.

– Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się, kilkukrotnie zajechał drogę próbującemu go wyprzedzić patrolowi ITD – relacjonowała Karolina Wieczorek, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jechał 6 km i nie chciał się zatrzymać

Najbardziej przerażające było to, że kierowca tira uciekał przez całe 6 kilometrów i był tak pijany, że nie był w stanie wyjść z kabiny pojazdu. Przy fotelu znajdowała się niedopita wódka i napój. W przeszłości nie był karany za przewinienia tego typu. W serwisie Youtube można znaleźć nagranie zdarzenia. Na szczęście nie doszło do tragedii i nic tragicznego się nie wydarzyło. Nikt nie wie tak naprawdę dlaczego mężczyzna wsiadł do pojazdu pod wpływem alkoholu i jeszcze w trakcie jazdy popijał czystą wódkę. Jazda pod wpływem alkoholu zbiera żniwa każdego dnia. Świadomość Polaków w tej kwestii jest coraz większa, jednak w badaniach AlcoSense, aż 30% przyznało, że mogło jechać po spożyciu alkoholu autem. To fatalny wynik. 

– Nieświadoma nietrzeźwość to stan, w którym osoba czuje się w pełni trzeźwa, pomimo że stężenie alkoholu w jej organizmie przekracza określone w prawie limity dopuszczające prowadzenie pojazdów. Taka sytuacja często występuje następnego dnia rano, po spożyciu alkoholu poprzedniego wieczoraopowiadają eksperci z firmy AlcoSense.

Przeczytaj również:

  1. Pilne – strajk na Podkarpaciu i Podlasiu. Zablokowana DK19 i utrudnienia na DK8/S8
  2. Kolejny strajk greckich marynarzy. 24-godzinne protesty sparaliżują transport
  3. Chrapanie może być niebezpieczne dla kierowców. Najnowsze badania szokują

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *