Gdy Ty dzielisz się jajkiem, kierowca tira ciężko pracuje. Smutne realia

Kierowca tira często musi pracować w każde święta, bez względu na to czy to Wielkanocne czy jeśli chodzi o Boże Narodzenie. To realia życia i pracy w transporcie. 

Pojazdami, które przebywają najwięcej kilometrów w święta pozostają ciężarówki. Podczas gdy większość ludzi korzysta z czasu wolnego, kierowcy ciężarówek często pracują jeszcze więcej, dostarczając wszystkie towary, które umożliwiają innym wolne święta i świeżą żywność od razu po nich. Czasami oznacza to jazdę w dni, gdy wszyscy inni świętują.

W jakiś sposób kierowcy w trasie mogą to sobie rekompensować, poprzez rozmowy telefoniczne, wideokonferencje na Skype – przez co mogą podglądać co się dzieje u bliskich, w domu. Niektórzy kierowcy tirów widzą pewne pozytywy w pracowaniu w święta. Większość stacji ważenia jest zamknięta, postoje ciężarówek puste i brak kolejek na stacjach w oczekiwaniu na zatankowanie.

Inni kierowcy zbierają się razem i siadają do świątecznego śniadania lub dzielą się jajkiem na postoju ciężarówek. Potem wracają do pracy jak co dzień. Wielu z nich pozdrawia się gestem w trasie. Dla wielu z nich jest to zwyczajnie kolejny dzień w pracy, choć na mniej zatłoczonej drodze niż zwykle.

kierowca tira i życzenia
Pixabay.com

Razem z redakcją Dziennika Transportowego życzymy wspaniałych świąt Wielkanocy zarówno kierowcom w trasie, jak i tym w domu. Oby ten czas był dla Was momentem przemyśleń, zatrzymania się na chwilę i docenienia tego, co małe. Okres Wielkanocny to również narodziny czegoś nowego i duchowej odnowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *