Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa

Bez względu na opinię innych, bycie partnerką kierowcy ciężarówki jest nie lada wyzwaniem. Zarówno żona, jak i mąż stają przed wieloma trudnymi decyzjami i stawiają czoło problemom, związanym właśnie ze specyfiką pracy w transporcie. Przedstawiamy rady, jak można wesprzeć ukochaną osobę, która prowadzi na co dzień TIRa.

Pewne kwestie i problemy są niezrozumiałe dla ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z transportem i nie wiedzą, jak wygląda charakter takiej pracy. Życie kierowcy zawodowego zawsze było i będzie trudne. Raczej nigdy się to nie zmieni. Wiąże się z psychicznym obciążeniem, rozłąką, trudnymi decyzjami do podjęcia i samotnością.
Partnerzy w takiej sytuacji mają przed sobą ogromne wyzwanie. Od obu stron wymaga to ogromnego poświęcenia, dobrej organizacji, a przede wszystkim oddania. Jednak w związku najważniejsza jest przyjaźń i wzajemne wsparcie. Jeśli wiemy jak odpowiadać na potrzeby bliskiej osoby, to relacja zawsze będzie udana. Razem z redakcją Dziennika Transportowego postanowiliśmy przygotować parę porad dla tych doświadczonych kobiet kierowców i dla tych świeżo upieczonych.

  1. Kierowcy zawodowi staną się zbędni? Ciężarówki bez kabiny zastąpią tradycyjny transport
  2. Drzewa zasadzone na poboczach mają niezwykłe znaczenie. Nikt się tego nie spodziewał

1. Spędzajcie jak najwięcej czasu razem

Wspólny czas, zainteresowania czy najprostsza czynność robiona razem łączy, a nie dzieli. Jest to bardzo ważne, ponieważ rozłąka spowodowana wyjazdami wymaga podwójnego zaangażowania. Gdy mężczyzna jest w domu, spróbujcie jak najwięcej czasu spędzać razem, a resztę ważnych spraw zostaw na jego nieobecność, jeżeli tylko jest to możliwe. Nie chodzi tu o momenty spędzone z dziećmi, teściami, przyjaciółmi czy kumplami. Znajdźcie własną przestrzeń, którą dzielicie tylko we dwoje.

2. Wspierajcie się w stresujących sytuacjach. Rozmawiajcie

Kierowca ciężarówki i jego druga połowa mają zazwyczaj bardzo stresujące życie. Mąż lub partner jest daleko od was, a wy same musicie radzić sobie z codziennością i obowiązkami. Szofer i jego kobieta prowadzą zazwyczaj zupełnie inne życia, mimo że są razem. Muszą bardzo się uzupełniać, aby wszystko grało. Każdy z nas chce być ważny, wysłuchany przez drugą stronę i chce czuć, że ich problemy są istotne. Kierowca ciężarówki ma wiele stresów w trasie. Kiedy taka para się spotyka, naturalne jest, że chcą rozładować swoje zmartwienia. Jeśli jesteś zbyt zestresowana, upewnij się, że twój partner wie, że czujesz się spięta i PRZYPOMINAJ, że to NIE jest jego wina. Zapewnij go, że nie myślisz o nim inaczej, tylko jesteś zdenerwowana.

3. Bądź otwarta i szczera wobec swojego partnera

Kierowca ciężarówki i jego partnerka często cierpią z powodu samotności i niedoceniania. Jest to całkowicie zrozumiałe. Dzieje się tak często, ponieważ żaden z małżonków nie ma fizycznego wsparcia swojej połówki w ciężkie dni. To właśnie wtedy dystans jest najbardziej odczuwalny.
Możesz nie chcieć narzekać i smęcić do ucha lub czuć, że twoje problemy nie są wystarczająco duże, aby powiedzieć o nich swojemu partnerowi. To nie prawda. Powinnaś dzielić się z nim tym, co jest dobre i co złe. Po prostu upewnij się, że nie sprawiasz, że mężczyzna u twojego boku czuje się odizolowany.

4. Doceniaj go

Możesz pomóc swojemu partnerowi poczuć się docenianym, po prostu mówiąc mu to. Powiedz małżonkowi, że podziwiasz go i szanujesz za wszystkie duże i małe rzeczy, które dla ciebie robi. Porozmawiajcie o tym, co robicie dla siebie i dla swojej rodziny. Przecież to są rzeczy, które robi się dla siebie z miłości.

5. Zaufanie jest najważniejsze

Zmierz się z tym. Pary albo ufają sobie nawzajem, albo nie. Tak naprawdę nie ma tu żadnego pola do manewru i dyskusji. Staraj się unikać ciągłego stresu i martwienia się o to, co robi twój kierowca ciężarówki 24/7. To doprowadzi cię do szaleństwa.
Dla kierowców ciężarówek, którzy mają wolne ręce na drodze, jest mnóstwo zajęć rekreacyjnych: oglądanie telewizji, czytanie, dzwonienie do domu itp. Nie musi od razu napisać, odebrać, odezwać się. W relacjach z kierowcami ciężarówek musi istnieć wysoki poziom zaufania. Jeśli nie, nie będzie to dobrze prosperowało. W rzeczywistości poczucie nieufności będzie rosło i rosło.
Nie ma nic gorszego w związku od spędzania czasu na sprawdzaniu połączeń telefonicznych, skanowaniu kabiny sypialnianej, wąchaniu powietrza w poszukiwaniu perfum w ciężarówce lub innych taktyk szpiegowskich zazdrośnicy.

Przeczytaj również:

  1. Cała prawda o katastrofie promu „MF Estonia” na Morzu Bałtyckim. Wstrząsająca historia
  2. Oczyma Podwójnej, czyli para, którą połączyła miłość do ciężarówek. Niesamowita historia
  3. Puścił wolno bąka, spowodował wypadek, wyrzucił drewno. Kierowca ciężarówki miał wyjątkowo nieudany dzień
  4. Zawód kierowcy tira to nie zabawa. Oto szokująca prawda
  5. Spaliny samochodowe szkodliwe dla oczu! Nowe badania szokują

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *