Katastrofa w Chinach. Zawalił się przeciążony wiadukt

katastrofa w chińskim mieście Wuxi, śmierć poniosły trzy osoby
YouTube.com/CNA

W chińskim mieście Wuxi wydarzyła się katastrofa. Nad ruchliwą drogą zarwał się wiadukt. Do zdarzenia doszło z winy przejeżdżających przez estakadę skrajnie przeciążonych samochodów ciężarowych. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły trzy osoby, a dwie zostały ranne.

W czwartek 10 października w chińskiej prowincji Jiangsu znajdującej się na wschodzie kraju, nad drogą pełną samochodów zarwał się wiadukt. Do zdarzenia doszło w godzinach szczytu. Jak podaje agencja Reuters, trzy auta zostały przygniecione przez zawalone przęsło, w wyniku czego zginęły trzy osoby. Dwie inne osoby odniosły obrażenia.

Katastrofa na drodze – winne przeładowane ciężarówki

Chińska prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, jednak już dziś wiadomo, że zawinił czynnik ludzki. Na wiadukt wjechały dwie przeładowane ciężarówki. Według dziennika Daily Mail jedna z nich ważyła aż 170 ton. Pojazdy nie były zupełnie przystosowane do przewożenia takich ładunków. Samochody, mające należeć do lokalnego chińskiego przewoźnika, transportowały dużą ilość zwojów stalowej blachy.

Katastrofę zarejestrowała jedna z kamer samochodowych. Poniżej zamieszczamy nagranie:

Przeczytaj również:

  1. Wypadek w Miechowie. Zginęło starsze małżeństwo
  2. Kodeks drogowy 2019. Ważne zmiany w przepisach
  3. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń
  4. Zdjęcie niepełnosprawnego chłopca, który nie mógł poruszać się na chodniku przez zaparkowane tam samochody obiegło Internet. Znamy apel matki
  5. Oczyma Podwójnej, czyli para, którą połączyła miłość do ciężarówek. Niesamowita historia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *