GovTech – Aktywuj pomysły, czyli Obywatelska Burza Mózgów pod patronatem Mateusza Morawieckiego

Dzisiaj tj. 13 sierpnia, ma miejsce Obywatelska Burza Mózgów GovTech – Aktywuj pomysły”. Jak podaje Rynek – Kolejowy, zebrało się około 40 liderów innowacyjności, którzy debatowali nad ułatwieniami poprawiającymi komfort podróży koleją i nie tylko. W skład organizacji wchodzą: program GovTech Polska oraz Fundacja Grupy PKP.

GovTech Polska to program powstały z myślą o innowacyjnych rozwiązaniach informatycznych i technologicznych. Mają za zadanie poprawić standard życia obywateli oraz zwiększyć efektywność i poprawność funkcjonowania tzw. sfery publicznej. Ów program jest pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki obecny na wydarzeniu

Mateusz Morawiecki, prezesi spółek Grupy PKP (w tym Krzysztof Mamiński) oraz Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk byli obecni podczas Obywatelskiej Burzy Mózgów „GovTech – Aktywuj pomysły”. Jest to pomysł, który ma za zadanie wykorzystać potencjał utalentowanych obywateli, którzy ze swojej perspektywy znajdą skuteczne rozwiązania i pomysły korzystne dla ogółu. Najbardziej pomysłowe projekty dotyczące planowania podróży pociągiem zostaną nagrodzone, dzięki PKP Intercity. W ramach udziału można skorzystać z pomocy m.in. user experienceservice design itp.

Cieszę się, że można agregować opinie pasażerów i wyciągać te, które są możliwe do wdrożenia. Kolej przetrwała wówczas dzięki głosom, listom użytkowników, zachwyconych nowymi możliwościami. Naszym podstawowym celem jest to, żeby nastąpiło coś w rodzaju demokratyzacji instytucji publicznych. Polityka to jedno, ale ważne jest to, jak instytucje – w tym przypadku komercyjne, jak kolej – mogą służyć obywatelom – mówił premier Morawiecki.

Fundacja Grupy PKP – kim są?

Fundacja Grypy PKP powstała w 2013 roku. Działa dobroczynnie i jest to działalność o charakterze społecznie użytecznym. Wypracowany dochód przez spółki Grupy PKP są częściowo przeznaczane na cele społeczne.

– Jesteśmy świadkami pierwszej obywatelskiej burzy mózgów z udziałem innowatorów. Projekt GovTech Polska buduje mosty pomiędzy sektorem publicznym a ludźmi którzy nie boją się trudnych wyzwań. Polska kolej chce się zmieniać, jesteśmy otwarci na inwestycje przy jednoczesnym zaangażowaniu w innowacje technologiczne – wspomniała Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez PKP Intercity. Po więcej informacji można zasięgnąć TOR Konferencje.

Artykuł został opracowany w oparciu o informacje zamieszczone na portalu Rynek Kolejowy.

Przeczytaj również:

  1. Rządowa fabryka samochodów elektrycznych. Szokująca inwestycja za 2 miliardy złotych
  2. Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa
  3. Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego. Rozpoczęto budowę trasy
  4. Kierowca TIR-a, a upały. Jak sobie radzić?
  5. TOP 5 najlepszych rejestratorów jazdy do 300 zł. Najpopularniejsze kamerki wśród kierowców

One thought on “GovTech – Aktywuj pomysły, czyli Obywatelska Burza Mózgów pod patronatem Mateusza Morawieckiego

  1. Czas najwyższy aby PKP w Płocku otworzyło linię do Warszawy z Płocka.Wielu ludzi pracuje w Warszawie i nie ma polączenia.Mamy ładny nowy dworzec a połączenia jak nie było tak nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *