Firma transportowa słono zapłaci za lekceważenie prawa. Rekordowa kara

Firma transportowa, jak każdy inni biznes, wymaga przestrzegania przepisów i postępowania zgodnie z literą prawa. W innym przypadku właściciel przedsiębiorstwa musi liczyć się z ostrymi sankcjami ze strony służb monitorujących np. legalność zatrudnienia pracowników. Na własne j skórze przekonał się właśnie o tym jeden z przewoźników drogowych.

Czasy epidemii oznaczają wyśrubowane przepisy i zaostrzone kontrole. Wszystko musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami. W obecnych czasach szczególną wagę służby przywiązują do zezwoleń na wykonywanie zawodu kierowcy.

  1. Rejestracja auta może okazać się niemożliwa. Nowe prawo wstrzyma pracę urzędów
  2. 7 tys. zł premii dla kierowców zawodowych w trakcie pandemii. Chodzi o kraj sąsiadujący z Polską

Firma transportowa zatrudniała nielegalnie obywateli Turcji

Niderlandzka SZW (odpowiednik polskiej Inspekcji Pracy) dokonała kontroli u jednego z tamtejszy przewoźników. Jak podaje transport-online.nl, w trakcie prześwietlania  firmy i jej pracowników na jaw wyszło, że aż dziewięciu kierowców ciężarówek nie ma zezwolenia na pracę. Co więcej, przedsiębiorca odmówił inspektorom dostępu do dokumentacji pracowniczej. Szczegółowa weryfikacja wykazała, że firma nie ma swoich pracowników na liście płac. Jak nie trudno się domyślić, tamtejszy urząd nie miał litości.

Za wszystkie wymienione powyżej nieprawidłowości holenderski przewoźnik został ukarany kwotą 378 tys. euro, co w przeliczeniu na złotówki daje 1,72 mln złotych. Mienie firmy zostało zabezpieczone na poczet grzywny, a  zajęte zostały między innymi samochody ciężarowe oraz konto bankowe szefa przedsiębiorstwa.

Przeczytaj również:

  1. Zawód kierowcy tira to nie zabawa. Oto szokująca prawda
  2. Tir z kaczkami tragicznie się rozbił. Wstrząsające doniesienia
  3. Jesteś żoną kierowcy ciężarówki? Oto jak wesprzeć swoją drugą połówkę, która TYRa
  4. Kierowca nie mógł znaleźć swojego TIRa i odebrał sobie życie. Wstrząsające

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *