Droga S17. Nowy, 13-kilometrowy odcinek oddany do użytku

Od dziś (19.06) kierowcy mają do dyspozycji 13 km nowej drogi ekspresowej. Docelowo trasa ma połączyć Lublin z Warszawą. Oddany dziś fragment drogi biegnie na odcinku między węzłami Kurów Zachód – Skrudki. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na otwarciu trasy nie pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Droga S17 połączy Warszawę ze wschodem kraju.

Kolejny odcinek drogi ekspresowej został oddany do użytku. Od dzisiaj kierowcy mogą przejechać 13 km fragmentem trasy S17. Docelowo droga ma łączyć stolicę ze wschodnią Polską. Trasa przebiegająca przez Lublin i Zamość będzie miała swój koniec w miejscowości Hrebenne na granicy polsko-ukraińskiej. W szerszej perspektywie droga S17 będzie częścią europejskiej trasy E372, łączącą aglomerację warszawską z obwodnicą Lwowa oraz trasami E40 i E471.

Droga S17 – uroczystość otwarcia bez premiera

Mimo zapowiedzi na uroczystości otwarcia odcinka zabrakło premiera Mateusz Morawieckiego. Uczestniczył w niej za to minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Na twitterze Ministerstwa Infrastruktury pojawił się wpis ze słowami ministra: „Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka drogi ekspresowej #S17 na trasie pomiędzy Warszawą a Lublinem. To bardzo ważna inwestycja, dzięki której poprawią się warunki transportowe oraz zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego”

Z Kurowa do Skrudek w siedem minut

Inwestycja objęła nie tylko budowę betonowej nawierzchni. W związku z pracami powstało także 21 obiektów inżynierskich, wśród nich 2 mosty, 5 wiaduktów oraz 3 przejścia dla dzikich zwierząt. Budowa trasy została dofinansowana z Funduszy Europejskich. Jest to jeden z pięciu kontraktów na budowę trasy. Droga S17 powstaje w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a Umowę na jej dofinansowanie podpisano w 2017 roku.

GDDKiA podało dziś, że: „nowy odcinek drogi ekspresowej, który pokonamy autem osobowym w ok. 7 minut, płynnie połączy się z już funkcjonującą trasą od strony węzła Kurów Zachód”.

Przeczytaj również:

  1. TOP 5 najlepszych rejestratorów jazdy do 300 zł. Najpopularniejsze kamerki wśród kierowców
  2. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń
  3. Nowa aplikacja. Autostrada A1 automatyzuje pobieranie opłat
  4. Samochód ciężarowy do 3, 5 tony a odliczenie VAT – poradnik i najważniejsze informacje
  5. Inspirująca historia powstania marki Mercedes-Benz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *