Dostał mandat 25 tys. zł. Jego samochód ciężarowy ważył o 40 ton za dużo! (ZDJĘCIA)

TIR
ITD

Samochód ciężarowy został zatrzymany na trasie im. majora Henryka Sucharskiego w Gdańsku. Zauważono już z daleka, że z pojazdem jest coś nie tak.

Na naczepie pojazdu znajdowała się kruszarka do betonu. Kierowca jechał z miejscowości Przyjaźń do Gdańska. Gdy tir został zważony, wszyscy oniemieli.

Zamiast 40 ton, masa całkowita zespołu pojazdów z ładunkiem wyniosła 79,05 tony. Nacisk na podwójną ość napędową ciągnika siodłowego został przekroczony aż o 9 ton, co jest niedopuszczalne. Wszystkie osie naczepy miały przekroczone dopuszczalne naciski od 1,45 tony do 1,85 tony.

To jednak nie wszystko, ponieważ ciągnik siodłowy z naczepą i ładunkiem przekraczał 5,85 metra i o 45 centymetry szerokości. Jeśli chodzi o wysokość, pojazd przekraczał go o 4 centymetry, co również jest surowo karane.

Dodatkowo kierowca jechał bez asysty pilona, mimo że należało przewozem po drogach ponadnormatywnych na podstawie zezwolenia kat. VII jechać z pilotażem. Kierowca posiadał jedynie zezwolenie kat. VI.

Ów przedsiębiorca zostanie ukarany mandatem o wysokości 25 tys. złotych. Na razie, tir znajduje się na parkingu strzeżonym.

tir
ITD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *