Przegapił zjazd i cofał swoją ciężarówką 2 kilometry na autostradzie. Zatrzymał go patrol ITD

Ciężarówka jadąca tyłem zwróciła uwagę patrolu Inspekcji Transportu Drogowego. Sytuacja była o tyle dziwna, że miała miejsce na autostradzie.  Na szczęście funkcjonariuszom w porę udało się przerwać ten skrajnie nieodpowiedzialny manewr i zatrzymać kierowcę. Szofer poniósł konsekwencje swojej lekkomyślności.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę 15 marca w okolicach tymczasowego przejścia granicznego w Jędrzychowicach. Patrol ITD zauważył poruszającą się po przeciwnej stronie autostrady tyłem 40 tonową ciężarówkę. Prowadzący zespół pojazdów kierowca został po chwili zatrzymany. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że przegapił zjazd.

  1. Kierowca powiesił się przez okrutny hejt w sieci. Wszystko dlatego, że spowodował wypadek
  2. 7 tys. zł premii dla kierowców zawodowych w trakcie pandemii. Chodzi o kraj sąsiadujący z Polską

Ciężarówka przejechała dwa kilometry

Zachowanie kierowcy było o tyle nieodpowiedzialne, że manewru dokonał na drodze, po której poruszały się inne samochody z prędkością ponad 100km/h. Co więcej, odcinek, na którym został złapany, miał ograniczoną widoczność. Ukarany kierowca odjechał  z miejsca zdarzenia już w sposób prawidłowy.  Ciekawa sytuacja miała miejsce chwilę później. Jak podaje portal gitd.gov.pl po kilku minutach do patrolu podjechał inny samochód ciężarowy. Jego kierowca podziękował Inspektorom za interwencję, bo jak twierdził widział tę niebezpieczną eskapadę. Jak twierdził, jego nierozważny kolega cofał swoim tirem od samej granicy, czyli dwa kilometry i nie reagował na komunikaty przez CB radio. Do miniętego zjazdu pozostało mu niespełna 500m. Miejmy nadzieję, że następnym razem posłucha innych uczestników ruchu zanim dojedzie do tragedii.

Przeczytaj również:

  1. Kierowcy ryzykują życiem w czasie epidemii. O tym się nie mówi
  2. Ile osób może jechać samochodem? Nowe przepisy o zakazie zgromadzeń
  3. Cysterna z paliwem rozbiła się na dużym rondzie. Niebezpieczna substancja zalała trzy pasy ruchu
  4. Wszyscy możemy stracić pracę w polskim transporcie. Pilny apel przewoźników do rządu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *