Najważniejszy dzień w roku dla kierowców. 26 września, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

W czwartek, 26 września 2019 odbędzie się ogólnoeuropejska akcja kontroli drogowych. Wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej przeprowadzą akcję EDWARD (European Day Without A Road Death) – co w wolnym tłumaczeniu oznacza europejski dzień bez śmiertelnych wypadków na drogach. Powiadom o tym swoich najbliższych.

Podstawowy cel, jaki przyświeca tej zakrojonej na wielką skalę akcji to poprawienie bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności uniknięcie wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Inicjatywa ta jest bardzo ambitna, jednak statystyki nie pozostawiają złudzeń. Jak podaje TVN24, w 2018 roku na drogach państw UE życie straciło 25100 osób. Okazuje się, że dziennie w wypadkach drogowych ginie statystycznie 70 osób. 

26 września dzień bez śmierci na drogach

Choć akcja typu EDWARD ma charakter jednorazowy, to z pewnością przyniesie pozytywne skutki. Dzięki wzmożonym kontrolom, służby łatwiej wyeliminują z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz pojazdy, które ze względu na swój stan techniczny nie powinny znaleźć się na drodze. Wszyscy kierowcy lubiący brawurową i szybką jazdę, będą mieli większe spotkania z patrolem służb mundurowych. W Polsce do “Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” przystąpi 5 tys. funkcjonariuszy.

Przeczytaj również:

  1. Inspekcja Transportu Drogowego szykuje zwiększone kontrole. Nowelizacja ustawy o transporcie
  2. Jak założyć firmę transportową? Przedstawiamy wytyczne, kursy i zezwolenia
  3. Tachograf 4.0. Nowa generacja inteligentnych urządzeń
  4. Samochód ciężarowy do 3, 5 tony a odliczenie VAT – poradnik i najważniejsze informacje
  5. Kodeks drogowy 2019. Ważne zmiany w przepisach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *